Etiket: ateş düşürücü şurup

  • A-ferin Zero 120mg/5ml Pediatrik Şurup

    A-ferin Zero 120mg/5ml Pediatrik Şurup

    yazar:

    kategori:

    A-ferin ZERO pediatrik şurup, her 5 ml hacimde 120 mg parasetamol içerir (1). Bu şurup, tıpkı mor kutulu kutusuyla bilinen Calpol şurup ya da mavi kutusu olan Parol şurup gibi ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Parasetamol içeren Aferin Zero şurup, içildikten sonra bütün dokulara hızla dağılır. Şurup bebeğe/çocuğa içirildikten 30-60 dakika sonra etkisini en iyi…

  • İbu Fort ateş düşürücü şurup nedir? Bebeklere verilir mi?

    İbu Fort ateş düşürücü şurup nedir? Bebeklere verilir mi?

    yazar:

    kategori:

    İbu Fort şurup, ibuprofen etken maddesi içeren ağrı kesici ateş düşürücü şuruplardan biridir. Her 5 ml hacimde 200 mg ibuprofen içerir. İbuprofen, steroid yapıda olmayan antiinflamatuvar ilaç sınıfına aittir. İbuprofen etki gösterir. Nasıl kullanılır? İbu Fort şişesini yaklaşık 10 saniye iyice çalkalayın. Böylece içerisindeki ibuprofen ilacı her yere eşit şekilde dağılacak. Bu işlem tüm şuruplarda gereklidir. Daha sonra…

  • Pedifen ateş düşürücü şurup nedir ve nasıl kullanılır?

    Pedifen ateş düşürücü şurup nedir ve nasıl kullanılır?

    yazar:

    kategori:

    Pedifen şurup, ibuprofen etken maddesi içeren ağrı kesici ateş düşürücü şuruplardan biridir. Her 5 ml hacimde 100 mg ibuprofen içerir (1). İbuprofen, steroid yapıda olmayan antiinflamatuvar ilaç sınıfına aittir. İbuprofen (2, 3): etki gösterir. Nasıl kullanılır? İlaç şişesini yaklaşık 10 saniye iyice çalkalayın. Böylece içerisindeki ibuprofen ilacı her yere eşit şekilde dağılacak. Bu işlem tüm şuruplarda gereklidir. Daha…

  • Dolven ateş düşürücü şurup nedir ve nasıl kullanılır?

    Dolven ateş düşürücü şurup nedir ve nasıl kullanılır?

    yazar:

    kategori:

    Dolven şurup, ibuprofen etken maddesi içeren ağrı kesici ateş düşürücü şuruplardan biridir. Her 5 ml hacimde 100 mg ibuprofen içerir (1). İbuprofen, steroid yapıda olmayan antiinflamatuvar ilaç sınıfına aittir. İbuprofen (2, 3): etki gösterir. Nasıl kullanılır? İlaç şişesini yaklaşık 10 saniye iyice çalkalayın. Böylece içerisindeki ibuprofen ilacı her yere eşit şekilde dağılacak. Bu işlem tüm şuruplarda gereklidir. Daha…

  • Brus ateş düşürücü şurup nedir ve nasıl kullanılır?

    yazar:

    kategori:

    Brus şurup, ibuprofen etken maddesi içeren ağrı kesici ateş düşürücü şuruplardan biridir. Her 5 ml hacimde 100 mg ibuprofen içerir (1). İbuprofen, steroid yapıda olmayan antiinflamatuvar ilaç sınıfına aittir. İbuprofen (2, 3): etki gösterir. Nasıl kullanılır? İlaç şişesini yaklaşık 10 saniye iyice çalkalayın. Böylece içerisindeki ibuprofen ilacı her yere eşit şekilde dağılacak. Bu işlem tüm şuruplarda gereklidir. Daha…

  • 10 kg bebeğe Calpol Şurup ne kadar verilir?

    10 kg bebeğe Calpol Şurup ne kadar verilir?

    yazar:

    kategori:

    Calpol Şurup ne kadar verilir? 10 kg bebeğe Calpol verilir mi? 4 aylık bebeğe ateş düşürücü şurup verilir mi? 5 aylık bebeğe ateş düşürücü şurup ne kadar verilir? 7 kg bebeğe calpol şurup verilir mi? 8 kg bebeğe dolven şurup verilir mi? Calpol şurup bebeklere kiloya göre doz hesabı yapılarak verilir. Bakınız: Calpol Doz Hesaplama…

  • Pedifen Şurup Nedir? Ne İşe Yarar?

    yazar:

    kategori:

    Pedifen Nedir? Ne işe yarar? Kaç yaş çocuklar için uygundur? Bebeklerde kullanılır mı? Yan etkileri nelerdir, hangi ateşli hastalıkları tedavi eder? Pedifen 100 mg/5 ml Pediyatrik Şurup, ibuprofen içeren ağrı kesici ateş düşürücü şuruplardan biridir. Her 5 ml hacimde yani her 1 ölçeğinde 100 mg ibuprofen içerir.  Pedifen nedir? Pedifen Şurup, her 5 ml hacimde yani her 1 ölçeğinde 100…

  • Bebeklere kaç saatte ateş düşürücü verilir?

    yazar:

    kategori:

    Bebeklere ateş düşürücü kaç saat arayla verilir? Ne sıklıkta ateş düşürücü ilaç vermelisiniz? Parasetamol içeren ateş düşürücüler Bebeklerde bir kez ateş düşürücü verdiyseniz bir sonraki ateş düşürücü için en az 4 saat beklemelisiniz. Detaylar şöyle; Parassetamol etken maddesi içeren ateş düşürücü şuruplar için beklenilmesi gereken süre en az 4 saattir. Parasetamol içeren şuruplar şunlardır: Bu…

  • Bebeklere Parol Plus Şurup Verilir mi?

    Bebeklere Parol Plus Şurup Verilir mi?

    yazar:

    kategori:

    Parol Plus Şurup genellikle 6 yaş üzeri çocuklar için reçete edilen ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Parasetamol etken maddesi içerir. Parasetamol yenidoğanlarda, bebeklerde, çocuklarda, gebelerde ve emzirenlerde güvenle kullanılabilen son derece güvenilir bir ilaçtır. Önemli nokta! Bu ilacın dozunun ne kadar olacağıdır. Evet hem gebelerde kullanılabilir. Evet 6kg ağırlığa sahip dünyaya henüz yeni…