Aferin forte tablet nedir? Ne için kullanılır?

Her bir Aferin Forte Tablet = 650 mg parasetamol + 4 mg klorfeniramin maleat içerir. İçerisinde bulunan parasetamol ağrı kesici ve ateş düşürücü etki gösterir. Klorfeniramin meleat ise bir antihistaminiktir. Burun kaşıntısı, hapşırma, göz yaşı artışı, kırmızı ve sulanan gözler gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı semptomların hafifletilmesine yardımcı olur.

Aferin Forte nedir niçin kullanılır?

Aferin Forte tablet, grip, nezle, tonsillit gibi boğaz enfeksiyonlarının varlığında hastalığın belirtilerinin hafifletilmesi için kullanılır.

Aferin Forte tablet bakterilerle savaşacak güçlü bir ilaç değildir. Ancak basit gribal enfeksiyonların tedavisinde rahatlamayı sağlar.

Ağrı hissini azaltır. Yüksek ateşi düşürür. Burun kaşıntısı, hapşırma, göz yaşı artışı, kırmızı ve sulanan gözler gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı semptomların hafifletilmesine yardımcı olur.

Aferin Forte Tablet Nasıl Kullanılır?

Yetişkin ve 12 yaşın üstündekiler için:

  • 6 saat ara ile 1 tablet önerilir.
  • Gerektiğinde 4 saat ara ile 1 tablet kullanılabilir.
  • Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.

Aferin forte ağrı keser mi?

Evet! Elbette. Aferin forte tablette 650 mg parasetamol etken maddesi vardır. Parasetamol ağrı kesici ve ateş düşürücü etki gösterir. Üstelik ağrı kesici olarak bilinen Parol Tablet, Minoset Tablet, Panadol Tablet veya Vermidon Tablet sadece 500mg parasetamol içerir (1).

Sonuç olarak Aferin Forte Tablet, Parol Tablet ve Vermidon Tablet’e göre daha fazla ağrı kesici ilaç etken maddesi barındırır.

Aferin Forte Tablet ateş düşürür mü?

Evet! Ateş düşürür. Her bir Aferin Forte Tablet 650mg parasetamol içerir. Parasetamol yüksek ateşi düşürür.

Bu miktar yaklaşık olarak 2,5 ölçek (12,5 ml) Parol Plus Şurup ya da Calpol 6 Plus Şurup ile aynıdır.

Aferin forte tablet çok sevilen soğuk algınlığı ilaçlarından biridir. Aferin forte tablet psödoefedrin içeren diğer birçok grip ilacından farklı olarak tansiyonu yükseltmez. Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki görsele dokunun/tıklayın:

aferin forte

Aferin forte tablet ile aferin plus şurup aynı mı?

Hayır! Aferin Plus Şurup’ta, Aferin Forte Tablette olmayan psödoefedrin hidroklorür vardır. Psödoefedrin hidroklorür mukozanın şişkinliğini azaltarak solunum yolu tıkanıklıklarını gideren bir dekonjestandır.

You may also like...