Peditus şurup mu? İburamin Zero Süspansiyon mu?

Eğer 12 yaş altı bir çocuk kullanıyorsa daha az yan etki riski göz önünde bulundurularak iburamin zero süspansiyon

Eğer balgam şikayetleri de olan bir yetişkin kullanacaksa peditus şurup

Eğer alkol kullanmak istemeyen biri kullanacaksa iburamin zero süspansiyon. Peditus şurup alkol içerir.

Eğer burun tıkanıklığı olan bir yetişkin kulanacaksa peditus şurup.

iburamin zero

İburamin zero süspansiyon dolven ateş düşürücü şuruptakiyle aynı miktarda ibuprofen içerir.

Ayrıca burun mukozalarını açarak rahat nefes almayı sağlayan bir antihistaminik içerir.

Her iki etken madde de daha düşük yan etki riskine sahiptir. Bu sayede iburamin zero süspansiyon soğuk algınlığı semptomu olan çocuklarda 2 yaş üzerinde kullanılabilir.

peditus

Peditus şurup ise, pembe kutusuyla tanınan parol şurup veya mor kutusuyla tanınan calpol şurup kadar parasetamol içerir. Parasetamol son derece düşük yan etki riskine sahiptir.

Buna ek olarak burun mukozalarını açarak rahat nefes almayı sağlayan bir başka antihistaminik içerir.

Ayrıca balgam miktarını azaltan bir etken madde ve burun tıkanıklığında etkili bir başka etken madde içerir.

Tüm bu etkiler aynı anda düşünüldüğünde harika bir soğuk algınlığı ilacıymış gibi görünür ancak her bir etken maddenin ayrı ayrı yan etki riski vardır.

Bu nedenle doktor reçetesi olmaksızın peditus şurubun 12 yaş altında kullanılması önerilmez!


Kaynak: https://hekimimyanimda.com/klinik/ilac/iburamin-zero-mu-peditus-mu/

You may also like...